Батерфляй

Дельфін - різновид способу плавання батерфляй. Застосовується у змаганнях з 1953 року, після того, як у 1952 р. Міжнародною федерацією плавання було прийнято рішення про виділення самостійного способу плавання батерфляй. У короткий термін батерфляй був витіснений швидшим своїм різновидом — дельфіном.

Прикладне значення способу плавання дельфін невелике. Це досить стомлюючий і галасливий спосіб. Однак дельфін являє собою відмінну різноманітну вправу, що розвиває. При плаванні дельфіном інтенсивно працюють всі основні м'язові групи людини, особливо плечового пояса, підвищується діяльність внутрішніх органів і добре розвивається рухливість плечових суглобів.

Назва дельфін дали цьому способу за віддалену зовнішню подібність рухів плавця і грає на морському просторі дельфіна. Спочатку плавці і зовні намагалися наслідувати дельфінів, глибоко занурюючи головою під воду, що, як показали подальші дослідження, негативно впливає на швидкість плавання.

В даний час у всіх змаганнях, де в програму включено плавання батерфляєм, застосовується дельфін, хоча офіційно ці змагання йдуть під найменуванням батерфляй.