Стилі плавання

Плавання сучасними стилями приносить організму багато користі. Задіяні практично всі м'язи, інтенсивно працюють легені, серце та судини. Особливо оздоровлюється серце. Плавати корисно у разі надмірної ваги: ​​одна година в басейні дозволяє спалити близько 500 кілокалорій. У поєднанні з індивідуально підібраною дієтою, що допускає фізичні навантаження, це допомагає швидше досягти бажаної вагової позначки.

Заняття плаванням розвивають витривалість. Рясний піт не застилає очі і не стікає, неприємно лоскочучи, по спині та плечах. Прохолодна вода басейну або природного водоймища ефективно відбирає тепло, що виділяється. Заспокійливо та підтримуюча дія води розслаблює, налаштовує на умиротворений лад.

Яким сучасним стилем краще плавати?

Різні практичні потреби, пов'язані з виживанням у важких умовах і необхідністю заощадити сили, за століття та тисячоліття дозволили виробити такі сучасні стилі плавання: кроль, він вільний стиль; на спині; брас; батерфляй («метелик»). Основні сучасні способи плавати по швидкості, що розвивається з їх допомогою, упорядковуються наступним чином: кроль або батерфляй, на спині, брас. Як плавати сучасним стилем кроль Строго кажучи, вільний стиль - це не зовсім кроль, оскільки при запливі дозволяється плисти комусь як зручніше або звичніше. Але, зазвичай, спортсмени вибирають саме кроль.

Як плавати сучасним стилем кроль?

Строго кажучи, вільний стиль - це не зовсім кроль, оскільки при запливі дозволяється плисти комусь як зручніше або звичніше. Але, зазвичай, спортсмени вибирають саме кроль.

При використанні сучасного кролю, що в перекладі з англійської означає «повзти», обличчя плавця знаходиться у воді. Виконуються гребки, що чергуються лівою і правою рукою, поперемінно піднімаючи і опускаючи ноги. Для вдиху голова повертається убік, протилежний руці, яка здійснює рух уперед.

Плавання на спині

Переміщення по поверхні води на спині схоже на кроль. Але становище тіла інше. Руки також роблять поперемінні гребки, але вже у більш випрямленому стані. Обличчя опиняється над водою, тому немає потреби здійснювати видихи у воду. Плавати на спині економічно, бо витрачається мало сил. Саме на спині зручно відпочивати, здійснюючи тривалі запливи вздовж краю моря під час літнього відпочинку. У той же час на спині можна розвинути пристойну швидкість - це ж кроль «навпаки»!

Як плавати сучасним брасом?

Рухи при плаванні брасом нагадують жабу. Голова плавця може бути над поверхнею води, хоча різні вдосконалення допускають періодичні занурення голови під воду. Руки здійснюють розсувні рухи в горизонтальній площині під водою, тоді як ноги відштовхуються також у горизонтальній площині. Це досить повільний спосіб плавати, хоча його вік налічує тисячоліття. Іноді його називають плаванням «по-жабенячому». Даним стилем легко непомітно і безшумно наблизитися до супротивника, постійно контролюючи навколишнє оточення. Він економічний і тому брасом хоч і повільно, але можна покривати дуже значні водні відстані.

Чому краще плавати сучасним стилем батерфляй?

Головний недолік плавання брасом - низька швидкість пересування - був успішно подоланий розробкою батерфляю, що в перекладі означає "метелик" або "дельфін". Відштовхувальні рухи здійснюються двома руками сильним одночасним викиданням їх уперед. Тіло плавця виявляється над поверхнею води. Цей рух справді нагадує переміщення дельфіна. Неважко здогадатися, що для потужного викидання тіла з води потрібна сила та значні витрати енергії. Головний недолік плавання брасом - низька швидкість пересування - був успішно подоланий розробкою батерфляю, що в перекладі означає "метелик" або "дельфін". Відштовхувальні рухи здійснюються двома руками сильним одночасним викиданням їх уперед. Тіло плавця виявляється над поверхнею води. Цей рух справді нагадує переміщення дельфіна. Неважко здогадатися, що для потужного викидання тіла з води потрібна сила та значні витрати енергії.